Krótka prezentacja możliwości, jakie będą dostępne w czasie organizacji imprezy rodzinnej.

Posted on 13/11/2017 2:55pm

Organizowanie okolicznościowej imprezy w domu ma swoje duże plusy, ale też będzie wymagać dużo pracy podczas przygotowań. Na pewno dużym plusem są kwestie finansowe, bo w praktyce będzie się ponosić jedynie koszty napojów oraz posiłków.

Nakładanie posiłków - Catering w Poznaniu
Author: Fort George G. Meade Public Affairs Office
Source: http://www.flickr.com
Lecz z kolei będzie trzeba te wszystkie posiłki przygotować, a w przypadku imprezy na dziesięć osób może się tego już sporo zrobić. Do tego dochodzi jeszcze obsługa całości, i posprzątanie na koniec, i często okazuje się, że ktoś nie ma nawet okazji wzięcia udziału we wszystkim, a bez przerwy przesiaduje w kuchni. Jednak jeżeli ktoś będzie chciał zaplanować takie przyjęcie w swoim domu, i aktywnie brać w nim udział, to parę możliwości na rozwiązanie sytuacji będzie miał. Przykładowo może wynająć kelnera i kucharza, udostępnić im kuchnię i oni będą się zajmować całością obsługi kulinarną. Innym rozwiązaniem jest zamówienie już gotowych posiłków, zrobionych przez jedną z restauracji i dostarczonych w uzgodnionym. catering Poznań będzie jeszcze miał tę jedną zaletę, że w dużej mierze odpada jeszcze konieczność dość kłopotliwego sprzątania na koniec.

Drugim rozwiązaniem na zorganizowanie takiej imprezy będzie zarezerwowanie jakieś restauracji czy sali bankietowej. Niewątpliwie jest to rozwiązanie znacznie wygodniejsze, chociaż nieco kosztowniejsze. Największym jego plusem jest brak jakichkolwiek przygotowań przed imprezą i konieczności sprzątania po jej zakończeniu. Wystarczy się umówić na konkretny termin w określonym miejscu, podjechać, a wszystko zostanie przez obsługę załatwione. Koszty zapewne będą trochę większe, ponieważ w przypadku komunii, chrzcin czy stypy Poznań liczyć się trzeba z wydatkiem co najmniej pięćdziesięciu złotych za osobę.

Z tego też powodu należy wszystko to sobie przeliczyć, czy się komuś w ogóle będzie chciało zabierać za przygotowania w domu. Dwa dni gotowania, większa część imprezy w kuchni i później pół dnia sprzątania to niestety standard przy samodzielnym robieniu wszystkiego. Znacznie upraszcza wszystko, lecz podnosi w pewien sposób koszty cateringu, za to najwygodniejszym rozwiązaniem jednak będzie wynajem jakiegoś lokalu.