Czy wiesz jak nabyć idealną karmę dla swojego pupila?

Posted on 13/11/2017 2:55pm

Naszym ulubieńcom chcemy zagwarantować idealne warunki bytowe, gdyż przez to mają szansę towarzyszyć nam w zdrowiu przez wiele lat. Warto pamiętać, jak istotne znaczenie ma pożywienie, jakie na co dzień serwuje się psu. To od niej zależy jego witalność i kondycja.


Pies musi jadać specjalnie przygotowaną karmę
karma
Source: www.sxc.hu
Nie wszyscy są świadomi, że ich ulubieńcy wymagają specjalnej diety i nie powinny dostawać przysmaków z ludzkiego talerza. Sporo potraw z ludzkiego menu okazuje się dla psów zbyt ciężka, albo posiada szkodliwe składniki. Pies powinien otrzymywać specjalnie przygotowaną karmę albo gotowe mieszanki, które można kupić w sklepach zoologicznych. Karma dla psa ma postać mieszanki suchej lub mokrego posiłku w puszkach lub konserwach. Karmę trzeba dobrać do potrzeb oraz wieku zwierzęcia, nie wolno zapominać też o odpowiedniej ilości świeżej wody.


Gdzie kupić karmę dla swojego psa?

Kusząc się na nabycie gotowej karmy dla pupila, przy wyborze produktu należy uwzględnić ważne warunki. Wiele osób decyduje się na zakup karmy dostępnej w okolicznych sklepach, ponieważ odznacza się ona atrakcyjną wartością i powszechnym dostępem. Jednakże niektóre czworonogi mogą potrzebować specjalnej oraz droższej mieszanki, jaką można kupić w dobrych punktach zoologicznych, w klinikach weterynaryjnych, jak
karma
Author: Mark Hillary
Source: http://www.flickr.com
również bezpośrednio u dystrybutora lub producenta .


Karma musi zaspakajać potrzeby zwierzaka
Pies, tak samo jak jego opiekun, potrzebuje regularnych dostaw witamin i składników odżywczych. Dzięki temu jest zdrowy, posiada błyszczące futro oraz zdrowe zęby oraz kości. Spotyka się sporo mieszanek dostosowanych do wyjątkowych potrzeb psów. Karmy dzielone bywają na mieszanki przeznaczone dla małych i cięższych psów, aktywnych pupili, dla seniorów bądź rekonwalescentów (czytaj więcej).

Tego rodzaju mieszanki bywają kompletowane pod troskliwym okiem specjalistów, zatem ich receptura zawiera składniki odpowiednie dla zwierzaków. Ważąc się na zakup karmy, należy zaobserwować, jakie potrzeby posiada nasz przyjaciel i według nich dobrać najlepszą karmę. Jeżeli nie umiemy wybrać samodzielnie, można skonsultować się z weterynarzem, który zajmuje się zwierzakiem i zna sytuację zdrowotną naszego pieska.
(zobacz)

Tags: pies, dieta, zoologia