Czy warto zlecić fachowej firmie napisanie pracy zaliczeniowej - licencjackiej lub magisterskiej? Czy jest to legalne?

Posted on 24/11/2017 4:12pm

Należy przyznać, iż pisanie prac dyplomowych na zlecenie to to kwestia dosyć kontrowersyjna. Wiele ludzi zastanawia się nad tym, na ile legalna jest taka procedura. Warto już na początku wiedzieć, iż wszelkie informacje na temat legalności danych działań najlepiej poszukać w kodeksie karnym.

widok - cena
Author: Bratislavská župa
Source: http://www.flickr.com
Odnajdziemy w takim miejscu na przykład artykuł 272, który mówi o tym, że wyłudzenie poświadczeń dla nieprawdziwych informacji przez podstępne wprowadzanie w błąd funkcjonariusza publicznego, może wiązać się z karą do trzech lat pozbawienia wolności. Oznacza więc to, że jak do uzyskania tytułu magistrata albo licencjata, chcemy wykorzystać pracę, jaka została napisania przez inną osobę, to wówczas może być to kwalifikowane jako złamanie prawa. Ale czy ten artykuł odnosi się także do przygotowywania prac na zlecenie?

cena - migawka
Author: Bratislavská župa
Source: http://www.flickr.com
płótno - cena
Author: Bratislavská župa
Source: http://www.flickr.com
To wygląda tak, iż jak przedstawi się tą pracę, jako napisaną przez nas, to złamiemy prawo. I dotyczy to różnych typów prac, jak prace licencjackie albo magisterskie. Jednocześnie nic straconego, bo oferty firm, jakie mają w ofercie pisanie prac magisterskich albo licencjackich, odznaczają się tym, iż nie jest dostarczana gotowa praca. Jest natomiast tworzona praca na podstawie jakiej można tworzyć swoje teksty. Dosyć często tego typu firmy, poza samą usługą przygotowywania tego typu pracy, zapewniają dodatkową pomoc w przygotowaniu swojej wersji pracy. Przykładowo może to być wyszukanie przydatnych materiałów źródłowych czy redakcja oraz zrobienie korekty tekstu. Takie więc działania wraz z dostarczoną wcześniej przykładową pracą, są jedynie dodatkową pomocą dla piszącego, więc ta pomoc nie będzie złamaniem prawa.

Gdy analizujemy kwestie prawne dotyczące przygotowania pracy, dobrze przyjrzeć się formie działalności takiego wykonawcy. Ażeby uniknąć różnego rodzaju problemów bez wątpienia warto skorzystać z usługi firmy, jaka ma założoną działalność gospodarczą. W ten sposób możemy zmniejszyć ryzyko zostania oszukanym, przez to również otrzymamy stosowaną fakturę za zlecenie. Jak widać więc, warto zlecać wykonywanie tego typu prac, lecz tylko profesjonalistom. Nie możemy jednocześnie traktować tego jak własnej pracy, ponieważ dostajemy tylko materiały, na podstawie których piszemy własne dzieło.